A bankok is bitcoint akarnak?

A Bitcoin ETF-ek elfogadása óta egyre több intézmény számára vált vonzóbbá és könnyebben elérhetővé a bitcoin, mint értéktároló befektetési eszköz. Ez a bitcoin árfolyamán is érzékelhető, hiszen a Bitcoin ETF-ek elfogadását követő hónapokban rengeteg intézményi tőke áramlott be a piacra. Ennek köszönhetően a bitcoin átlépte a 70 000 dolláros árfolyamot, amivel megdöntötte a korábbi csúcsát, és néhány hét leforgása alatt közel 40 százalékot emelkedett.

Azonban itt nincs megállás, ugyanis olyan változások vannak kilátásban, amelyek a lakosság számára is könnyebben elérhetővé tehetik a bitcoint, ami rengeteg új embert hozhat be a kriptopiacra. Változások, amelyek a hétköznapi emberek pénzügyeire is hatással lehetnek. Ha érdekelnek a részletek, és szeretnél tudatosan felkészülni ezekre az átalakulásokra, mindenképpen olvasd végig a cikket.

A cikk célja nem az, hogy a pénzügyi intézményeket negatív fényben tüntesse fel, csupán arra ösztönzi az olvasót, hogy végezze el a saját kutatását, és ismerje meg a Bitcoin szellemiségét és értékeit. A cikk nem minősül befektetési tanácsadásnak. Kérlek, olvasd el a teljes kockázati tájékoztatót.

Bitcoin a bankokban?

Ahogy a könyvemben is írtam, csak idő kérdése, hogy a Bitcoint a hagyományos pénzügyi intézmények is ajánlani fogják az ügyfeleiknek. Nos, úgy néz ki, hogy ez az idő elérkezett, ugyanis Magyarország olyan törvényjavaslatot tervez, amely lehetővé tenné a bankok, a befektetési alapok és a vagyonkezelők számára, hogy a Bitcoinhoz és más kriptovalutákhoz kapcsolódó szolgáltatásokat kínáljanak – írja a Bloomberg.

Ha ezt a törvényjavaslatot elfogadják, várhatóan 2024. június 30-tól fog hatályba lépni. Tehát ettől az időponttól kezdve már a pénzügyi intézményekben is lehetőség nyílhat arra, hogy az ügyfelek és a lakosság akár a bankon keresztül is vásárolhasson bitcoint.

Igaz, még nem ismerjük a pontos részleteket, mindenesetre a tömeges elterjedés szempontjából ez akár még jó hírnek is tűnhet, azonban nem minden fekete és fehér.

Ha a bitcoint a bankban vásárolnánk és tárolnánk, akkor az egyik legfontosabb tulajdonságát veszíthetnénk el, ami nem más, mint a decentralizáció.

“Ha a bitcoint a bankban vásárolnánk és tárolnánk, akkor az egyik legfontosabb tulajdonságát veszíthetnénk el, ami nem más, mint a decentralizáció.”

Vagyonépítés kriptovalutákkal

Hogyan százszorozd meg a pénzed a kriptovaluták segítségével?

De mit is jelent a decentralizáció?

A decentralizáció a Bitcoin egyik alapvető jellemzője, ami azt jelenti, hogy nincs egyetlen központi intézmény, amely irányítaná vagy rendszerszinten befolyásolná a Bitcoin hálózatát vagy annak tranzakcióit. Tehát a használatához nincs szükség központi engedélyezésre vagy felügyeletre, ezért a Bitcoin olyan pénzügyi szabadságot nyújthat számunkra, ahol saját magunk dönthetünk a vagyonunk vagy az adataink felett úgy, hogy közben nem függünk a központi intézmények döntéseitől.

A decentralizáció kiemelten lényeges, hiszen ez teszi lehetővé a Bitcoin hálózatának függetlenségét és ellenálló képességét a külső beavatkozásokkal szemben. A Bitcoinnak rendszerszinten nincs olyan pontja, amely meghibásodhat vagy manipulálható lenne, ezért a jelenlegi ismereteink alapján a Bitcoin a legbiztonságosabb és legigazságosabb pénzügyi hálózat. A decentralizált működésnek köszönhetően a Bitcoin nem tesz különbséget az emberek és az országok között, hiszen a hálózatán ugyanazok a jogok illetnek mindenkit, nincs alá és fölé rendelt szerep.

Ha azonban a Bitcoint a bankon keresztül tárolnánk, akkor ezeket az értékes tulajdonságait elveszítenénk, hiszen egy központi intézmény kezébe adnánk át az irányítást, ami teljesen az ellenkezője annak, amit a Bitcoin és a kriptovilág képvisel. Magyarul másnak a tárcájába tennénk át az értékeinket – jelen esetben a bitcoint – a saját tárcánk helyett.

Tehát ha a bitcoin tárolását például egy bankra vagy egy kriptotőzsdére bízzuk, akkor továbbra is egy harmadik féltől fogunk függeni, amit pont el akarunk kerülni. Legalábbis sokan azért kezdtünk el kriptoval foglalkozni, hogy a megtakarításunkat és az értékeinket biztonságba helyezzük, elkerülhessük az inflációt, és ne egy intézménytől függjünk.

Mit tehetünk?

Ahhoz, hogy bitcoint biztonságban tároljunk, nincs szükségünk egyetlen centralizált pénzügyi intézményre sem, ezért nagyon egyszerű a dolgunk. Ha a bitcoint saját magunk vásároljuk meg például egy kriptotőzsdén, majd kiküldjük a saját kriptotárcánkra, azzal máris sokat tettünk a decentralizáció és a biztonságos tárolás érdekében. Lényegében csak így érhetjük el, hogy rajtunk kívül senki más ne férhessen a a megvásárolt bitcoinhoz, így jelen ismereteink alapján ez tűnik a legésszerűbb és legbiztonságosabb megoldásnak.

“Ahhoz, hogy bitcoint biztonságban tároljunk, nincs szükségünk egyetlen centralizált pénzügyi intézményre sem.”

Ha szeretnél többet tudni a bitcoin biztonságos vásárlásról, ebben a cikkben bővebben olvashatsz róla.

Vagyonépítés kriptovalutákkal

Hogyan százszorozd meg a pénzed a kriptovaluták segítségével?

Segíts terjeszteni az információkat!

Kérlek, a lenti gombok segítségével oszd meg ezt a bejegyzést a családoddal és az ismerőseiddel, hogy ők is értesüljenek ezekről a fontos információkról!